Farkasok
Itt információkat találhatsz a farkasokról.
Általánosságban
A farkas az ember után a legnagyobb területen elterjedt emlős.Nagyon alkalmazkodó fajta a tundrán át a trópusi esőerdőkig mindenhol megél.Szerencsére ma már Magyarországon is védett, azaz a délről és északról átkóborolt egyedeket nem lövik ki azonnal.Hazánkban az 1.világháború után pusztult ki és az 1980-as években jelent meg újra.
Alfajainak számát a tudósok máig vitatják.
Megjelenése
A nőstéyn tömege 12-55kg-ig terjedhet,a hímeké 15-80kg.Testhossza 1.0-1.6m és még kb. 40-50 cm a farka.Szőrzete az élőhyelyétől függően a feketétől az egészen világos fehérig terjedhet.Szaglása és hallása kitűnő.
Életmódja
A farkasok endkívül megszervezett csoportokban úgynevezett falkában él.A falkatagok rendkívül sokféleképpen kommunikálhatnak egymással,de a számukra legismertebb és legszebb hang a vonyítás.Csoportosan vadásznak és esznek.
Utódok.
A párzási időszak január és április között van.A nőstény a 3-14 kölykét egy jól kiásott ódúban tölti.A kölykök 7-9 hétig szopnak.8-10 hetes korukban haggyák el az odút.A fiatalok 10 hónapos korukban kezdenek el a falkával eggyütt vadászni.